Ranking parasoli mBank i Multibank

Jeśli inwestujesz w platformach inwestycyjnych mBank lub Multibank możesz inwestować pod parasolem lub bez parasoli.

1. Inwestowanie pod parasolem

Inwestując w ten sposób zyskujesz korzyść podatkową, polegającą na odroczeniu zapłaty podatku "belki" do czasu całkowitej wypłaty środków z parasola. Istotne jest więc to, by nie zmieniać parasola funduszy zbyt często. Dlatego ważny jest wybór parasola oraz późniejsze kontrolowanie jego wyników. Wyboru najlepszych parasoli możesz dokonać na podstawie wielu kryteriów. Aby Ci w tym pomóc przygotowaliśmy dodatkowo Ranking Parasoli.

Jak powstaje Ranking Parasoli?

Dla każdego parasola mBanku i Multibanku system prowadzi Portfel Modelowy. Portfele prowadzone są od 7 maja 2010 roku, historię zmian możesz sprawdzić w Analizie Wyników wybranego Portfela Modelowego.

Dzięki temu możemy porównać wyniki inwestowania metodą OPI na poszczególnych parasolach. Dla ułatwienia wyniki zebraliśmy w Rankingu Parasoli.

O pozycji parasoli w rankingu decyduje wynik, jaki udało nam sie na nich wypracować przy zastosowaniu Metody OPI. Jeśli będziesz stosował inną strategię inwestowania wyniki jakie osiagniesz mogą być zupełnie inne.

 

Oczywiście w każdej chwili możesz wrócić do tego widoku i zmienić interesujace Cię parasole, a nawet wybrać wszystkie. Skonfiguruj widok wg własnych potrzeb.

 

2. Inwestowanie bez parasola

Możesz również inwestować w fundusze bez względu na to w jakim parasolu się znajdują, w takim przypadku najwięcej korzyści będziesz mieć wybierając opcję "mBank -  wszystkie" lub "Multibank - wszystkie". Minusem tego rozwiązania jest brak korzyści podatkowej, natomiast dzięki braku ograniczenia w wyborze funduszy masz szansę wyłapać więcej okazji pojawiających się na rynku