Jak zacząć?

Dla początkujących

Portfel Modelowy OPI. Jeśli jesteś początkującym inwestorem lub chcesz poświęcać minimum czasu na zarządzanie swoją inwestycją skorzystaj z najprostszej podpowiedzi jaką jest Portfel Modelowy OPI. Zmiany w portfelu dokonywane są nie częściej niż kilka razy w roku, a o każdej zmianie otrzymasz powiadomienie emailem. Aktualny wynik portfela możesz sprawdzić zawsze po zalogowaniu do serwisu w zakładce "Portfele".

 

Dla zaawansowanych

Jeśli jesteś doświadczonym inwestorem i chcesz samodzielnie wybierać fundusze przygotowaliśmy dla Ciebie kilka informacji na początek.

 

 

Monitorowanie - OPI SuperTrend2 to zaawansowany system generowania sygnałów zmiany trendu (kupna i sprzedaży) funduszy, wykorzystujący jednocześnie wyznaczanie linii trendu i kroczący stop loss. System rozwijany od 2008 roku, obecnie w wersji z ulepszonym wyznaczaniem linii trendu oraz automatyczną optymalizacją parametrów systemu dla każdego funduszu indywidualnie. Aby otrzymywać informacje o sygnałach dla wybranych funduszy lub indeksów skorzystaj funkcji monitorowania.

Strategie - szukaj rynków, na których warto inwestować. Indeksy giełdowe informują nas o tym co się dzieje na rynkach szybciej niż fundusze inwestycyjne. Dlatego jeśli interesują Cię konkretne rynki skorzystaj z funkcji Monitorowania indeksów. W przypadku wykrycia zmiany trendu otrzymasz powiadomienie emailem.

Ranking Funduszy - ułatwia wybór funduszy oraz ich późniejszą ocenę. Ranking aktualizowany jest automatycznie na podstawie notowań funduszy. Pozycja funduszy w rankingu jest uzależniona od wartości wskaźników OPI i sygnałów systemu SuperTrend. 5 faz w jakich może znajdować się fundusz (Kup, Trzymaj, Uważaj, Sprzedaj, Obserwuj) pozwoli Ci na szybkie zorientowanie się w sytuacji i ułatwi ostateczną decyzję inwestycyjną.

Ranking Parasoli (mBank i Multibank) - jeśli inwestujesz w platformach inwestycyjnych tj. mBank czy Multibank możesz wybierać spośród wszystkich dostępnych funduszy lub inwestować tylko pod wybranymi parasolami. Wybór nie jest łatwy, parasoli jest kilkadziesiąt, dlatego chcąc Ci go ułatwić przygotowaliśmy Ranking Parasoli, który budowany jest na podstawie wyników Portfeli Modelowych OPI dla poszczególnych parasoli.

Tabele i wykresy - narzędzie dające Ci pełną dowolność przeglądania i porównywania funduszy, filtrowania i sortowania wg różnych kryteriów. Oprócz podstawowych informacji tj. wskaźniki wzrostów (np. 1m, 6m, 12m) tabela zawiera dodatkowe informacje jak wskaźniki OPI (WM, WKA, WB). Wskaźniki OPI mają za zadanie wspierać proces decyzyjny, pozwalając na porównywanie potencjału funduszy na podstawie analiz przeprowadzonych na notowaniach historycznych.