O nas

Specjalizujemy się w opracowywaniu narzędzi analizy technicznej dotyczących rynku funduszy inwestycyjnych. W ciągu ostatnich lat nasz zespół badał i analizował dane historyczne funduszy krajowych i zagranicznych, co doprowadziło nas do opracowania unikalnych i niezwykle skutecznych algorytmów wyznaczania sygnałów oraz wskaźników doboru funduszy inwestycyjnych.

Naszym celem jest udostępnianie łatwych w użyciu i statystycznie najbardziej skutecznych narzędzi analitycznych, możliwych do wykorzystania przez przeciętnie doświadczonego inwestora.

“Maksymalizuj zysk, ograniczaj ryzyko.”


Początki

Badania nad systemem OPI rozpoczęły się w 2008 roku. Początkowo system stosowany był dla własnych potrzeb. W 2010 roku na blogu www.przewodnikinwestora.bblog.pl został opublikowany artykuł opisujący sposób działania i wyniki systemu. W związku z licznymi zapytaniami ze strony czytelników bloga inwestujących poprzez polisy inwestycyjne i mBank, system OPI został udostępniony w 2010 w postaci strony internetowej www.inwestujwfunduszach.pl. Rok później firma zmieniła nazwę na OPI Invest i pod tą nazwą serwis był prowadzony aż do 2014 roku.

Od początku, czyli od maja 2010 roku, nieustannie publikujemy portfele modelowe OPI dla polis Axa, Skandia, Aegon, Generali, Nordea oraz dla platformy inwestycyjnej mBank. Wraz z rozwojem serwisu i potrzebami klientów sukcesywnie dodawane były kolejne miejsca inwestowania tj. Compensa, ING Życie i wiele innych.

Rozwój

Pierwsza wersja algorytmu OPI ST powstała w latach 2009-2010, jednak w kolejnych latach wciąż prowadzone były badania mające na celu dalsze ulepszanie algorytmu. Kolejne wersje systemu miały oznaczenia OPI DT, OPI DT2, OPI SuperTrend i aż do aktualnego najbardziej zaawansowanego i skutecznego systemu OPI SuperTrend2.

Dofinansowanie

Pozyskanie w 2014 roku dofinansowania ze środków Unii Europejskiej otworzyło nam nowe możliwości, pozwoliło powiększyć zespół i stworzyć serwis od początku, jako w pełni automatyczne narzędzie online (e-usługa), pomagające zarówno początkującym jak i zaawansowanym inwestorom. Przy okazji przekształcenia w spółkę z o.o. zmianie uległa również nazwa firmy z OPI Invest na OPI Fund i adres strony internetowej na www.opifund.pl 

Nasz zespół 

Adam Gibas

Pomysłodawca, twórca systemu i założyciel serwisu. Absolwent Wydziału Metalurgii Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Od 1979 roku wykorzystywał komputerowe metody wspomagania analizy i optymalizacji w projektowaniu procesów przemysłowych. W 1992 roku ukończył podyplomowe studia menadżerskie w Szkole Głównej Handlowej. W latach 1991-2006 pełnił funkcje prezesa i wiceprezesa spółek, w których odpowiadał przede wszystkim za sprawy finansowe i ekonomiczne.

Od 2007 roku aktywnie inwestuje na rynkach finansowych, głównie w funduszach inwestycyjnych, okazjonalnie również na giełdzie i rynkach forex.

Obecne pełni funkcję Prezesa Zarządu i odpowiada za prace badawcze i rozwojowe nad nowymi wersjami algorytmów systemu OPI.

 

Piotr Wicher

Absolwent Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Przedsiębiorca, w funduszach inwestuje od 2006 roku. Do OPI dołączył w 2011 roku. Obecnie pełni funkcję Członka Zarządu i koordynatora projektu. Odpowiada za rozwój serwisu i obsługę klienta.